MAHALLEMİZDEN HABERLER

kızılsini suluovada düğünde

 

MAHALLEMİZİN 2. ÇEŞMESİ.YILLARDIR KESİLMEDEN AKIYOR.2020 YILINDA KASIM AYINA KADAR SÜREN KURAKLIKTAN ETKİLENMEDEN AKAN DOĞAL SUYUMUZ

 

Rahmetli eski muhtarımız Neşat DEMİRAL tarafından başlatılan ve yüzlerce hayırseverin yardımı ile tamamlanan,Yeni Muhtarımız Mustafa DEMİRAL tarafından Minaresi yine onlarca hayırseverin yardımı ile yapılmıştır.Tüm hayırseverlerden allah razı olsun.

 

31 MART MUHTARLIK SEÇİMİNİ BİR OYLA KAZANAN MUSTAFA DEMİRAL İKİNCİ 5 YIL İÇİN GÖREV ALDI.KENDİSİNE BAŞARILAR DİLER MAHALLE İÇİNDEKİ ÇEVRE DÜZENLEMESİNİ ACİLEN YAPMASINI BEKLERİZ.

 

28 TEMMUZ 2018 ‘DE NEJLET PAYAS’IN DÜĞÜNÜNDE

 

KÖYDE GÖRÜŞEMEYEN KIZILSİNİ’LİLERİ SAMSUNDA16.06.2018 ‘DE DÜĞÜNDE KENARDA TOPLU OLARAK KONUŞUR VE SOHBET EDERKEN YAKALADIK.

 

İBRAHİM,ERCÜMENT VE ZİYANIN BAYRAM ZİYARETİ 15.06.2018

 

İSMAİL ABİYİ ZİYARET

 

SOYLUER AİLESİNİ BAYRAM ZİYARETİ

 

HAVA TEYZE AİLESİNE ZİYARET 15.06.2018

 

MAHALLE MUHTARI VE ANNESİNE BAYRAM ZİYARETİ 15.06.2018

 

HAMİDE TEYZEYİ ZİYARET

 

TOPU(HAVA)HALAYI ZİYARET15.06.2018

 

FUAT EMMİ VE AİLESİNE ZİYARET 15.06.2018

 

ŞÜKRÜ ABİYE BAYRAM ZİYARETİ 15.06.2018

 

ABDULLAH ERSU VE ERDOĞANLA BAYRAMLAŞMA

 

REMZİ EMMİYE BAYRAM ZİYARETİ 15.08.2018

 

DEMİRAL AİLESİNE ZİYARET

 

NEJLETLE BAYRAMLAŞMA

 

KÖYÜMÜZÜN YAŞLILARINDAN VE BİR SÜREDİR HASTA OLAN M.ALİ,ASİYE,SALİHA,KADİRYE ÖZAĞININ ANNELERİ NURDANA( KILUV) TEYZEMİZ BUGÜN HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ VE KÖYÜMÜZDE TOPRAĞA VERİLMİŞTİR.KENDİSİNE ALLAHTAN RAHMET DİLER YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİZ.

 

REŞİT ABİYLE BAYRAMLAŞMA

 

HASTA OLAN GÜLLÜ HALAMIZI NEZAKET VE HAVVA(TOPU) HALAMIZ ZİYARET ETTİLER.GÜLLÜ HALAMIZA ALLAH ŞİFALAR VERSİN.

 

REFİYE TEYZEYE ZİYARET 15.06.2018

 

KIZILSİNİDE BAYRAM NAMAZI

 

ÖZAĞI AİLESİNE ZİYARET 15.06.2018

 

KIZILSİNİ MAHALLEMİZDE İLK DOĞAL GAZI YAKIT OLARAK 14.10.2017 TARİHİNDEN İTİBAREN KULLANMAYA BAŞLADIK.TÜM MAHALLEYE HAYIRLI OLSUN.


KÖYDE KIŞ

Kızılsini mahallesinde yağan kar,beyaz örtü  güzel manzara oluştururken  ulaşımı ve hayatı  etkilemiş ve yollar kapanmıştır.

Yol kenarındaki küçük çeşmemiz Eski Belediye Başkanımız Mehmet KARAHAN tarafından Şehir şebeke suyu bağlanarak yapılmış,Yanındaki Doğal kaynaktan beslenen 100 yıllık çeşmemiz yıprandığı ve eskidiğinden yeniden köyümüzden Hava teyzenin kızı Ayhan abla tarafınden Ölen eşi Tuncer CEHTİOĞLU hayrına onarılmış ve yenilenmiştir.
Camimizn altıda bulunan bu çeşmemiz yine köy kurulduğundan bu tarafa suyu kesilmeden akmaktadır.Asırlık çeşme yılları sıcağına ve soğuna direnmeye çalışmış ama yıpranmış ve eskimiştir.Geçen yıl ufak bir tamirat göömesine ragmen görüntüsünün ve çeşmenin yenilenmesi gerekmektedir.Bu nedenle hayırsever bir köylümüz veya vatandaşımız tarafından yapılmasını bekliyoruz.29.10.2020
Facebooktwittermail

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*