MAHALLEDEN GÖRÜNTÜLER

LADİK KIZILSİNİ MAHALLESİ GÖLETİ
MAHALLEMİZİN 2. ÇEŞMESİ.YILLARDIR KESİLMEDEN AKIYOR.2020 YILINDA KASIM AYINA KADAR SÜREN KURAKLIKTAN ETKİLENMEDEN AKAN DOĞAL SUYUMUZ
Camimizin alt tarafındaki bu çeşme de yıllarca suyu kesilmeden akmaktadır.Gelişigüzel tamir edilen ve ayakta tutulan bu çeşmemizin de onarılması ve daha güzel bir görüntüye sahip olması gerekmektedir.Mahallemiz sakinleri veya dışırda olan bir hayırsever tarafından tamir edilmesi ve yenilenmesini bekliyoruz.
Yol kenarındaki birinci çeşme Eski Belediye başkanımız Mehmet KARAHAN tarafından Şehir şebekesine bağlı olark yapılmıştır.Yanındaki eski ve yüz yıllık eski çeşme Köyümüz Havva teyzenin kızı Ayhan ablamız tarafından tüm masrafları karşılanarak Eşi Rahmetli Tüncer CEHTİOĞLU hayratı olarak adına yeniden yaptırılmıştır.Yapan ve yaptıranlardan Allah Razı olsun.
Rahmetli eski muhtarımız Neşat DEMİRAL tarafından başlatılan ve yüzlerce hayırseverin yardımıyla yapılan mahalle camimiz.Geçen yıl yine Mevcut Muhtar Mustafa DEMİRAL tarafından minare yapılması için girişim yapılmış ve onlarca hayırseverin katkısı ile tamamlanmıştır.

Foto¦şraf0159

 

Foto¦şraf0186

Foto¦şraf0182

Foto¦şraf0181

Foto¦şraf0172

Foto¦şraf0171

Foto¦şraf0163

Foto¦şraf0187

Foto¦şraf0183

Foto¦şraf0174

Foto¦şraf0173

Foto¦şraf0168 (2)

Facebooktwittermail

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*